Kaip įsigyti būstą be banko Lietuvoje,kai dirbi ir gyveni užsienyje?

Naujos statybos būstai su išperkamąja nuoma dirbantiems užsienyje

Kartais atrodo, kad bankas yra lyg kažkokia saugumo organizacija, kuri viską mato – kiek ir ką pirkote, kam mokėjote, o tuo labiau, kam laiku nesumokėjote. Ne vienam užsienyje dirbančiam ir gyvenančiam lietuviui bankai yra „iškrėtę kiaulystę“ su mokesčiais už beveik nieką, žvaigždute pažymėtomis sąlygomis ir t.t. Pasitikėjimo tokie sudėtingi atvejai nestiprina, todėl dažnam lietuviui kyla klausimas – ar įmanoma Lietuvoje įsigyti nekilnojamojo turto be banko įsikišimo? Ar įmanoma be tradicinės būsto paskolos su palūkanomis? Pasirodo, paskola būstui be banko įmanoma.

Išperkamoji nuoma – aplenkiant bankus

Lietuvoje sparčiai populiarėja naujas atsiskaitymo už nekilnojamąjį turtą būdas, kuriam bankas
visiškai nereikalingas. Tai išperkamoji nuoma. Iki šiol išperkamoji nuoma dažniausiai buvo siejama su automobiliais ir stambia buitine technika, baldais, tačiau dabar šiuo būdu galima įsigyti ir būstus didmiesčiuose.

Išperkamoji nuoma veikia gana paprastai:

  • Būstas Jums išnuomojas pilnai įrengtas;
  • Kas mėnesį mokamas nuomos mokestis, kurio didžioji dalis yra skirta būsto išsipirkimui. Įmoką galite pasiskaičiuoti įmokų skaičiuoklėje;
  • Šeimininkas kas mėnesį sumoka tam tikrą įmoka ir ją moka iki 120 mėnesių (10 metų) tol, kol sumokama visa būsto pardavimo suma.

Būstas per visą tą laikotarpį priklauso pardavėjui. Jis perrašomas, kai sumokama visa suma.

Bankas šiuose Pardavėjo ir nuomininko-pirkėjo santykiuose gali ir nedalyvauti iš viso, nes pinigus reikia pervesti tiesiogiai Pardavėjui. Tai dažniausiai stambi NT vystytojų kompanija arba išperkamosios nuomos paslaugų teikėjai.

Pradinis įnašas – reikalingas

Žiniasklaidoje vis pasirodo pranešimų, kad pavieniai pirkėjai išsisuka be pradinio įnašo. Tai nėra visiškai tikslu. Pradinis įnašas, bent jau minimalus, dabar yra reikalingas visur. Jis gali būti nuo 5% iki 15-30 proc., priklausomai nuo būsto tipo ir pardavimo kainos. Kuo pradinis įnašas būsto paskolai didesnis, tuo mėnesinė įmoka mažesnė.

Net ir išperkamosios nuomos atveju pradinis įnašas vis tiek yra reikalingas. Jei dirbantys užsienyje tautiečiai sukaupia šiek tiek pinigų, tikslinga jų dalį palikti, kaip pradinį įnašą, o kitą dalį pasilikti remontui ir įrengimui. Ypač, jei tai naujos statybos būstas, kuriame tik baltos sienos ir betonas.

Kaip gauti būsto paskolą be pradinio įnašo? Tai atskira tema, be to čia be banko niekaip neapsieisite. Tiesa sakant būsto paskolo be pradinio įnašo pagal visus Lietuvos banko reikalavimus yra negalima. Tai pat bankas neleidžiama skolinti pradiniam įnašui ar priimti pradinio įnašo, kuris gautas paskolos būdu. Taigi vienintelė išeitis – jį susitaupyti arba sumokėti dalimis išperkamosios nuomos būdu.

Galimybės uždirbti iš nuomos

Keletą ar keliolika metų užsienyje dirbantys lietuviai negali nuolatos grįžti į tėvynę ir prižiūrėti ką tik įsigyto nekilnojamojo turto. Dėl to būstai yra įrengiami šiuolaikiškai (parduodami jie su daline ar pilna apdaila, bet tai nereiškia, kad juose yra baldai ir buitinė technika…) ir išnuomojami. Pageidautina ilgalaikė nuoma, kad nereiktų nuolatos pildyti skelbimų ir ieškoti nuomininkų.

2-3 kambarių (60-80 kv. m.) būsto Vilniuje nuoma – 450-650 eurų neatskaičius mokesčių. Nuomojantiems būstą reikia kitais metais susimokėti 15 proc. GPM, tad reiktų turėti omenyje ir šiuos mokesčius. Kad būstas uždirbtų bent simboliškus 20 eurų, reiktų pasidaryti tokią įmoką, kuri neviršytų nuomos sumos po mokesčių. Taigi, išnuomojate savo būstą už 650 eurų, o patys pasidarote, kad išperkamosios nuomos įmoka būstų ne didesnė, nei 550 eurų. Ar yra NT objektų su tokia įmoka? Pasižiūrėkite siūlomų būstų sąrašą ir jame rasite keletą tinkamų variantų.

Kaip tai padaryti, kai būstas gana brangus? Didinant pradinę įmoką, jei tik pardavėjas sutinka gauti ne norimus 15 proc., o visus 30 proc. nuo pardavimo sumos.

Toks variantas užsienyje gyvenantiems ir dirbantiems tautiečiams yra labai realus, be to nesunkiai įgyvendinamas. Juk nekilnojamasis turtas jiems yra investicija į ateitį – gal kažkada grįš jų vaikai į Tėvynę ir iš karto turės, kur gyventi ir kurti savo gyvenimą. Sumokėję 20-30 tūkstančių eurų per dešimt metų jau turės savo nekilnojamąjį turtą, kurį galima palikti vaikams arba pelningai parduoti.

Dažniausiai užduodami klausimai

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Compare